"מנטלמינד"- על הקליניקה

IMG_9293-web.jpg

מנטלמינד זו קליניקה הוליסטית שמשלבת שיטות טיפול מהמזרח ומהמערב. ההתמחות העיקרית היא בשיטת הביופידבק- כלי טכנולוגי בשדה הטיפולי להקלה על מגוון מצבי כאב והקניית שליטה למטופל על המתרחש בחייו.

הטיפול בקליניקה מתאים למתמודדים עם לחץ נפשי, הפרעות חרדה ודיכאון, פוסט טראומה, מיגרנות, מעי רגיש, הפרעות שינה, וויסות, קשב וריכוז, כאבים כרוניים ועוד. מלבד ביופידבק, בקליניקה מוצעים טיפולי ארומתרפיה, צ'י קונג רפואי, CBT, פסיכותרפיה ואקופרסורה. 

 

על שיטת הביופידבק: 

ביופידבק היא שיטה מתחום הטיפול ההתנהגותי המאפשרת לנו לשחק משחקי מחשב המופעלים על מדדי גוף חיוניים שמהווים אינדיקציה למצב פסיכופיזיולוגי כמו מתח נפשי, עוררות, שמחה, רוגע ועוד. מדובר במערכת חכמה המורכבת מחיישנים לניטור מדדי הגוף בזמן אמת כך שניתן לתרגל שליטה במערכת העצבים ההיקפית בדרך מהנה וחוויתית. 

מערכת זו  והטכניקות שמלמדים באמצעותה עד לא מזמן שירתו רק בארגונים יוקרתיים בינלאומיים כמו נאס"א, בחברות פרטיות וכן ביחידות עילית בצה"ל.

בשנים האחרונות ועם ההתקדמות הטכנולוגית ופתיחות/מודעות ציבורית לנזקים פסיכופיזיולוגיים (כמו אלו שנגרמים למשל מלחץ נפשי) התאפשר להנגיש את התחום לציבור הרחב ולמעשה, רופאים, מומחים וחוקרים מסביב לעולם חוזרים ומדגישים את היתרונות המופקים משימוש בשיטת הביופידבק הן כמענה טיפולי והן בהיבט מניעה ושיפור הבריאות הכללית.

 

עונג תמונה עגולה.png

עונג שפירא 
ביוהאקרית, מטפלת ביופידבק מוסמכת, מומחית להתמודדות עם לחץ נפשי ומאמנת לביצועי שיא (PEAK PERFORMANCE)

עונג שפירא 2.jpg

עונג שפירא, מנטלמינד

היי!

 

שמי עונג שפירא, מזה כעשור עוסקת בביופידבק, התמחיתי בזה בצבא בעבודתי ביחידות מובחרות ובפרט עם צלפים, תוך העברת אימונים מנטליים. במרוץ השנים יצא לי להשמיש את הידע והניסיון שלי בביופידבק גם בהפקות טלוויזיה נחשבות, לצד מתן חוות דעת, הערכות אישיות ובניית מיוני שטח בארגונים מצילי חיים כמו מערך הכבאות וההצלה.  אני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ובסיום חובותיי לתואר שני מחקרי בתוכנית ייחודית ומוקפדת - "מחשבה ביולוגית", העוסקת במהות ובהשלכות של תחום הביולוגיה על ענפי ידע אחרים לאורך ההיסטוריה, בימינו אנו ולתוך העתיד.

כיום, אני מטפלת ביופידבק מוסמכת ומומחית לטיפול בלחץ נפשי ובהפרעות דיכאון וחרדה, מדריכת מדיטציה מקצועית בחברת בריין-טאפ העולמית, מעריכה בכירה ומנתחת התנהגות בארגונים ביטחוניים ומצילי חיים. בקליניקה אני משלבת כלים מוכחים מדעית להקלה על מגוון מצבי כאב. מקיימת פגישות פרונטליות ואונליין במסגרת טיפולים קצרי טווח או ליווי מתמשך. מרצה בכירה בסדנאות להתפתחות אישית. בעלת ניסיון רב בביופידבק הודות לשירות צבאי משמעותי. 

אני מאמינה שמכל סיטואציה אפשר ללמוד, לגדול ולהתפתח. גם כאשר נראה שאבדה הדרך, נגלה ביחד שבילים חדשים.

הקליניקה מציעה שיטות טיפול מגוונות מהמזרח ומהמערב ומקיימת שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע ומומחים מהשורה הראשונה בתחומם.