"מנטלמינד"- על המכון

חיישנים.jpg

מנטלמינד הוא מכון חדשני וייחודי להגברת הישגים מנטליים, תרגול ביצועי שיא (Peak Performance), ותמיכה בבריאות איתנה באמצעות שיטות מתקדמות של ביופידבק וביוהאקינג.

 

ביופידבק היא שיטה מתחום הטיפול ההתנהגותי המאפשרת לנו לשחק משחקי מחשב המופעלים על מדדי גוף חיוניים שמהווים אינדיקציה למצב פסיכופיזיולוגי כמו מתח נפשי, עוררות, שמחה, רוגע ועוד. מדובר במערכת חכמה המורכבת מחיישנים לניטור מדדי הגוף בזמן אמת כך שניתן לתרגל שליטה במערכת העצבים ההיקפית בדרך מהנה וחוויתית. 

מערכת זו  והטכניקות שמלמדים באמצעותה עד לא מזמן שירתו רק בארגונים יוקרתיים בינלאומיים כמו נאס"א, בחברות פרטיות וכן ביחידות עילית בצה"ל.

בשנים האחרונות ועם ההתקדמות הטכנולוגית ופתיחות/מודעות ציבורית לנזקים פסיכופיזיולוגיים (כמו אלו שנגרמים למשל מלחץ נפשי) התאפשר להנגיש את התחום לציבור הרחב ולמעשה, רופאים, מומחים וחוקרים מסביב לעולם חוזרים ומדגישים את היתרונות המופקים משימוש בשיטת הביופידבק הן כמענה טיפולי והן בהיבט מניעה ושיפור הבריאות הכללית.

ההתמחות של המכון הוא בניהול לחצים ובשיפור הבריאות הכללית בשילוב אחראי של מוצרים וטכנולוגיות פורצות דרך. 

 

במכון יש שני מסלולים מרכזיים: מסלול טיפולי הפונה למי שזקוק להקלה על תסמינים של בעיה מאובחנת שבה ביופידבק יכול לסייע ומסלול אופטימיזציה שפונה לכלל האוכלוסייה לשיפור מיומנויות קיימות, היערכות והתמודדות מוקדמת עם לחצים ותמיכה בבריאות טובה.

המכון פונה הן לאוכלוסייה הסובלת מאיזושהי מגבלה פיזיולוגית/פסיכו-פיזיולוגית כמו לחץ נפשי והשלכותיו, דיכאון, חרדה לסוגיה, מיגרנות, חריקת שיניים, בעיות שינה, בעיות רגשיות, קשב וריכוז, כאבים כרוניים וכיוב', והן לאוכלוסייה שנמשכת לחדשנות, טכנולוגיה, והשילוב שבין ביולוגיה, פסיכולוגיה וטכנולוגיה לשיפור הבריאות, התמודדות מוקדמת עם לחצים וכן תרגול מיומנויות חשיבה, קבלת החלטות, פתרון בעיות, ניהול זמן, אפקטיביות, ביטחון עצמי ומקסום הפוטנציאל האישי.

עונג שפירא2.png

עונג שפירא- 

ביוהאקרית, מטפלת ביופידבק ומומחית במדעי ההתנהגות,  ניהול לחצים וביצועי שיא (PEAK PERFORMANCE)

עונג שפירא ביופידבק BIOFEEDBACK.jpg

עונג שפירא, מנטלמינד

היי!

שמי עונג שפירא, מזה כעשור עוסקת בביופידבק, התמחיתי בזה בצבא בעבודתי ביחידות מובחרות ובפרט עם צלפים, תוך העברת אימונים מנטליים. במרוץ השנים יצא לי להשמיש את הידע והניסיון שלי בביופידבק גם בהפקות טלוויזיה נחשבות, לצד מתן חוות דעת, הערכות אישיות ובניית מיוני שטח בארגונים מצילי חיים כמו מערך הכבאות וההצלה.  אני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ובלימודי תואר שני בתוכנית ייחודית ומוקפדת - "מחשבה ביולוגית", העוסקת במהות ובהשלכות של תחום הביולוגיה על ענפי ידע אחרים לאורך ההיסטוריה, בימינו אנו ולתוך העתיד.

בין עיסוקיי, אני האקרית של בריאות ושיפור ביצועים בהיבטים של למידה ומקסום הפוטנציאל האנושי באמצעות יישום תובנות מדעיות ושימוש שכלתני בטכנולוגיה ושיטות חדשניות "לפרוץ" את גבולות הביולוגיה למען חיים בריאים, ארוכים ומספקים. בימים אלו עולה לאוויר הקורס המקצועי "30- יום לזיכרון-על" בהובלתי יחד עם מאמנים מן השורה הראשונה. בנוסף, אני העורכת הראשית של "Optimood- Biohacks for health & Happiness" - בלוג מגובה מדע לסיקור "ביוהאקס", שיטות וטכנולוגיות מתקדמות לבריאות, איכות ואריכות חיים.

הקמתי את מנטלמינד- מכון לאימונים מנטליים מכיוון שאני מאמינה שמכל תהליך אפשר לצמוח ולייצר התקדמות משמעותית בעזרת כלים נכונים, ליווי ותמיכה.

במנטלמינד יש דגש גדול על שיטת הביופידבק ויתרונותיה הרבים, כשהעיקרון המנחה מכונה מש"א- מודעות, שליטה ואיזון.  אנחנו לומדים להיות מודעים לתהליכים פיזיולוגיים, מאמנים את עצמנו בכדי להשיג שליטה על המערכות בגוף ולבסוף, לומדים לאזן ביניהן. בנוסף לשימוש במערכת ביו-פידבק משוכללת ביותר, אני משלבת כלים בעלי יסודות קוגניטיביים-התנהגותיים (CBT) שפיתחתי במרוץ השנים והוכחו כאפקטיביים ביותר להשגת ריכוז וביצועי שיא.

אני מזמינה אתכם ליהנות משיא הטכנולוגיה במפגשים חווייתיים ומשני תודעה!